2321
12 آذر 1401 - 18:20

کاهش ۲۰درصدی تورم در دولت سیزدهم/ ۲ هزار واحد تعطیل شده فعال شد

معاون پارلمانی رئیس جمهوربا اشاره به کاهش ۲۰درصدی تورم در دولت سیزدهم گفت: دو هزار واحد تعطیل شده به چرخه تولید برگشته و با ظرفیت حدود ۸۰درصدی در حال کار هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر ، سید محمد حسینی امروز در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه های پلدختر که در سالن فجر ارشاد برگزار شد با اشاره به اینکه دانشجویان باید پرچمدار عقلانیت، معنویت، عدالت و پیشرفت در کشور باشند اظهار داشت: نسل قبلی مجاهدت‌های زیادی در دفاع مقدس انجام داده تا تمامیت ارضی کشور حفظ شود و دانشجویان کلاس درس و دانشگاه را رها کرده و وارد میدان نبرد شدند و تعداد زیادی از دانشجویان، اساتید و دانش آموزان شهید شدند.  

وی با بیان اینکه ما وارث فداکاری، گذشت و ایثار رزمندگان دفاع مقدس هستیم تصریح کرد: این کشور به راحتی مصون نمانده و تلاش‌های زیادی برای مصون نگه داشتن آن شده است. 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت ایران  قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست خاطر نشان کرد: ایران در رتبه‌های علمی جز 10کشور اول جهان و در فناوری نانو رتبه چهارم را داریم یعنی زمینه‌ای برای پیشرفت مهیا شده است.

حسینی با بیان اینکه هفت هزار و 600 شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد اظهار داشت: دانش هسته‌ای حاصل تلاش‌های فرزندان این ملت در داخل کشور است، اگر ما اقتدار علمی داشته باشیم می‌توانیم نیازهای کشورمان را با آن برطرف کنیم.

وی با اشاره به تولید هفت نوع واکسن کرونا در کشور افزود: ما باید نیازهایمان را در داخل کشور برآورده کنیم در همین راستا  و انتظار داریم دانشجویان گام‌های بلندی در زمینه دستیابی به فناوری ها انجام دهند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به تقدیم 23هزار شهید برای دفاع از اسلام و کشور عنوان کرد: کاستی‌ها و کمبودهایی در کشور وجود دارد که باید همه ما دست به دست هم داده و آنها را برطرف کنیم تا کشورمان پیشرفت کند.

وی بیان کرد: باید زمینه برای دانشجویان نخبه وفن آور فراهم شود تا کارهای بزرگی انجام داده و آنها را تشویق کنیم تا کشور رشد کند.

حسینی با اشاره به اینکه انظباط مالی در دولت سیزدهم حاکم شده  گفت: هزینه های جاری را باید کم کرده و به هزینه‌های عمرانی کشور بیفزاییم که این کار را دولت انجام داده است .

وی تصریح کرد: حرکت و پویایی در کشور آغاز شده و دشمنان برای متوقف کردن  این  حرکت اغتشاشات را ساماندهی کردند تا دولت به مسائل روزمره سرگرم شده و توان حل مشکلات و ادامه این حرکت پویا را نداشته باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت گوش شنوا برای شنیدن مطالبات و سخنان دانشجویان را دارد خاطرنشان کرد: دولت تلاش های زیادی را برای حل مشکلات دانشجویان انجام داده و ضرورت دارد پیگیری بیشتری برای حل مشکل خوابگاه‌های دانشجویی صورت گیرد.

وی افزود:بر اساس گزارش مرکز آمار در آغاز به کاردولت سیزدهم تورم 60 درصد بود که با کارهای صورت گرفته تورم با کاهش 20درصدی به 40درصد رسیده است که باید با افزایش صادرات و سرمایه گذاری این رقم را کاهش داد. 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم فعال کردن دو هزار واحد صنعتی تعطیل شده را در دستور کار قرار داده و با ظرفیت 80درصدی در حال فعالیت هستند عنوان کرد: یک دهه طرح رتبه بندی معلمان روی‌زمین مانده بود که دولت سیزدهم با وجود کمبود منابع آن را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه پایان نامه ها و رساله های دکترا باید بر اساس نیازهای کشور واقعی کشور باشد بیان کرد: مطالبه فراهم آوردن امکانات و وسایل ورزشی مطالبه به حق است و هر مقداری که ما به موضوع توجه کنیم ناهنجاری‌های اجتماعی کاهش پیدا می کند.

حسینی با تاکید بر برنامه ریزی دولت برای حل مشکلات خوابگاه های دانشجویی گفت: عده ای به دنبال متوقف کردن حرکت دولت هستند .

وی با اشاره به اینکه 42 پروژه بزرگ با پیش بینی 15میلیارد دلار برای این پروژه ها انجام شده تصریح کرد:بالای 50درصد مصوبات دولت در استان لرستان اجرایی شده است و معاونت اجرایی رئیس جمهور مرتب این موضوع را پیگیری می کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به جهش یارانه‌ها از45 هزار تومان به 300 هزار تومان خاطر نشان کرد: باید صنایع و معادن بزرگ برای حل مشکلات اقتصادی کشور راه اندازی شود.  

حسینی گفت : پنج هزار و 400پروژه معدنی در کشور به مزایده گذاشته شده تا کسانی که هم سرمایه و هم توانمندی علمی دارند در حوزه معادن کار انجام دهند تا این پروژه ها افرادی را به کارگیری کنند .

انتهای پیام/646/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895542