2321
12 آذر 1401 - 19:51

معاون وزیر ورزش: ۱۹ موفقیت ورزش قهرمانی در دولت سیزدهم برای کشور اتفاق افتاد

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در دولت سیزدهم تاکنون ۱۹ موفقیت در ورزش قهرمانی داشتیم که از این تعداد، ۹ مورد آن در حوزه ورزش زنان بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدمحمد پولادگر امشب در آیین تجلیل از قهرمانان پارالمپیک استان کرمان، با گرامیداشت روز جهانی معلولان اظهار داشت: قهرمانان ورزشی کشور در رشته‌های مختلف شایسته تقدیر هستند و جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهایی است که در حوزه ورزش معلولان سرمایه‌گذاری داشته است و در تجلیل از ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی را مساوی دیده است.

وی با بیان اینکه خانم‌ها در ایران با وجود آنچه دشمنان می‌گویند برای حضور در عرصه ورزش هیچ مشکلی ندارند، گفت: زهرا نعمتی به‌عنوان پرافتخارترین ورزشکار پارالمپیکی کشور، مصداق بارز آن است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به اینکه خانم‌ها در کشور با امید و با نشاط در فعالیت‌های اجتماعی حضور دارند، افزود: جمهوری اسلامی به نقش‌آفرینی زنان در کشور اهمیت داده است.

وی با بیان اینکه در حوزه ورزش هیچ پنهان کاری نداریم، موفقیت‌ها قابل کتمان نیست و دنیا نظاره‌گر آن است، ادامه داد: در دولت آقای رئیسی تاکنون 19 موفقیت در ورزش قهرمانی داشتیم که از این تعداد، 9 مورد آن در حوزه ورزش زنان بوده است.

پولادگر با اشاره به اینکه از تمام دست‌اندرکاران برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان پارالمپیکی در استان کرمان تشکر می‌کنم، گفت: ورزش در سطوح مختلف جامعه باید گسترش پیدا کند و تجلیل از قهرمانان نشاط آفرین بوده و در جامعه ایجاد انگیزه می‌کند.

انتهای پیام/511/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895622