2321
12 آذر 1401 - 19:43

۵ اثر مصطفی رحماندوست به خط بریل در قم رونمایی شد

همزمان با روز جهانی معلولان، جشن «یارمهربان» با حضور مصطفی رحمان دوست، شاعر و نویسنده برجسته کشور و با رونمایی از کتب بریل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از   قم ، همزمان با روز جهانی معلولان، جشن «یارمهربان» با حضور مصطفی رحمان دوست، شاعر و نویسنده برجسته کشور و منتخبی از کودکان با نیاز های ویژه استان قم به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و با همکاری سازمان اداره آموزش و پرورش استثنایی استان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران در سالن غدیر اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مهدی آقاکوچکی، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان قم گفت: روز جهانی معلولان یک نماد است و باید در همه روز های سال به فکر برآورده کردن نیاز های دانش آموزان با نیاز های خاص باشیم و امیدواریم همه سازمان ها و ارگان های اجرایی در این راه ما را یاری کنند.

مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم نیز در این مراسم گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال حاضر تنها نهاد فرهنگی است که در کنار سازمان های تخصصی در حال خدمت رسانی به نابینایان، کم بینایان و ناشنوایان در سراسر کشور است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در استان قم نیز، بخش نابینایان کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای از سال 1385 در حال خدمت رسانی به بیش از 500 عضو نابینا و کم بینا است و امیدواریم با افتتاح کتابخانه مرکزی قم، بتوانیم به صورت خاص و ویژه به ناشنوایان نیز ارائه خدمت کنیم.

مصطفی رحمان دوست، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان نیز در این مراسم ضمن قصه گویی برای کودکان گفت:خوشحالم که با تبدیل شدن کتاب هایم به خط بریل، کودکان و نوجوانان نابینا و کم بینا نیز می توانند کتاب هایم را بخوانند و جز مخاطبین کتاب های من باشند.

به گزارش تسنیم، مراسم «یار مهربان» با اجرای فاطمه حسینی، کارشناس مجری کودک و از مجریان صدا و سیمای مرکز نور و ویژه برنامه های متنوع همچون آیین پرچم گردانی و استقبال از پرچم متبرک رضوی با حضور حضور حجت الاسلام تکیه ای مسئول دبیرخانه کانون خادمیاران رضوی استان قم و جمعی از خادمیاران رضوی، قصه گویی با اجرای فهیمه مرزبان، معرفی کتاب توسط دانش آموزان نابینا، محمد حسن عسگری و محمد باقر خاکباز، اجرای گروه سرود دانش آموزان ناشنوا و تقدیر از دانش آموزان برتر مدارس استثنایی استان قم همراه بود.

در این مراسم همچنین از 5 عنوان کتاب بریل نوشته مصطفی رحمان دوست با عناوین «این تری زی آن تری زی»، «سگی بود جنگلی بود»، «یکی بود اما یکی نبود»، «5 تا انگشت بودند» و «اتل متل یه زنبوره» با حضور میهمانان حاضر در مراسم رونمایی شد.

انتهای پیام/452/ن

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895620