2321
27 اسفند 1401 - 10:32

جاذبه‌های مهدی‌شهر؛ مهیای میزبانی از گردشگران/ کجاها را اول ببینیم؟

جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری شهرستان مهدی‌شهر مهیای میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی شده است؛ اما کدام جاذبه‌ها را اول ببینیم؟

مهدی متقی، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مهدی‌شهر، به اهم برنامه‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر در نوروز 1402 اشاره و اظهار کرد: با توجه به تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن، امسال ستاد هماهنگی خدمات سفر ویژه نوروز 1402 زودتر از سال‌های گذشته فعالیت خود را در حوزه‌های مختلف آغاز کرد.

وی گفت: همه تأسیسات گردشگری و جاذبه‌های تاریخی شهرستان مهدی‌شهر برای میزبانی از گردشگران آماده و مهیا شده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به برخی از جاذبه‌های شاخص شهرستان مهدی‌شهر، از آمادگی چهار موزه سنگ و فسیل واقع در منطقه دربند، موزه سوزن‌دوزی و صنایع‌دستی عشایر ایل سنگسر واقع در جنب ساختمان اداری میراث فرهنگی، موزه فرش خودرنگ سنگسری واقع در بلوار انقلاب- کوچه حافظ- خانه تاریخی پرویز و خانه موزه مستنه واقع در منطقه زیارت برای بازدید گردشگران و مسافران نوروزی خبر داد.

متقی با اشاره به جاذبه‌های شاخص شهر درجزین بیان کرد: درخت چنار کهن‌سال، آستان امامزاده چهل تن و باغ‌راه انار در این شهر نیز پذیرای مسافران نوروزی خواهد بود.

وی به جاذبه‌های شاخص شهر مهدی‌شهر اشاره و اظهار کرد: غار دربند، حسینیه المهدی، آستان امامزاده قاسم (ع)، حسینیه اعظم، عمارت خیل‌خان، مسجد پامنار و آب‌انبار و فروشگاه صنایع‌دستی، آسیاب و باغ‌راه زیارت و صخره سنگسر سل در این منطقه برای بازدید مسافران نوروزی مهیا شده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مهدی‌شهر به جاذبه‌های شاخص شهر شهمیرزاد اشاره کرد و گفت: شیر قلعه و منطقه گردشگری شیخ چشمه‌سر، درخت کهن‌سال گردوی کمان رستم، خانه تاریخی امین‌الرعایا، درخت کهن‌سال چنار و امامزاده یحیی (ع)، کوچه‌باغ‌ها و بزرگ‌ترین باغ گردوی جهان در این شهر پذیرای مسافران نوروزی خواهد بود.

متقی همچنین جاذبه‌های شاخص بخش شهمیرزاد را منطقه حفاظت‌شده پرور، جنگل رودبارک، کاخ ابراهیم‌خان ملاده، منطقه گردشگری اوپرت، روستاهای هدف گردشگری چاشم، فولاد محله، ده صوفیان، لرد خطیرکوه و ملاده عنوان کرد.

پایان پیام/74002/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098652